• Zasadnutie Rady RZ

• Vážení rodičia!

Dňa 02.12.2022 (piatok) o 16:30 hod. sa bude v budove ZŠ konať zasadnutie Rady RZ. Predmetom zasadnutia bude príprava a realizácia blížiacich sa mikulášskych trhov. V mene predsedníčky RZ pozývame na stretnutie všetkých rodičov, ktorí majú chuť a záujem pomôcť pri realizovaní danej akcie.

Tešíme sa na stretnutie s Vami:-)

• Lampiónový sprievod

• Tohtoročný lampiónový sprievod vyšiel práve na sviatok svätého Martina, s ktorého osobou sa viaže aj tradícia lampiónového sprievodu, pečenia svätomartinských rožkov, ale aj martinskej husi. Jedna z legiend hovorí, že vojak Martin si preťal mečom vlastný plášť a podelil sa oň so žobrákom. Nasledujúcu noc sa mu zjavil Ježiš v podobe svetla. Martin sa neskôr stal biskupom, poslom svetla, ktoré má v ľuďoch presvietiť tmavé miesta a ukázať cestu.

I my sme si v piatok pripomenuli túto tradíciu – spoločne sme sa vydali rozdať svetlo z našich lampášikov a lampiónov do ulíc našej obce. Sprievod sme ukončili v areáli školy, kde sme si opekali špekáčiky, pochutili sme si na svätomartinských rožkoch a zohriali sme sa horúcim čajíkom.

• Stretnutie s dôchodcami

• I tento rok sme boli potešiť dôchodcov našej obce na ich posedení pripravenom k Mesiacu úcty k starším. Slávnostné chvíle sme im spríjemnili programom, ktorý pozostával z piesní, básní a tancov v podaní šikovných žiakov z tretieho a štvrtého ročníka. S hudobným pásmom vystúpil Tomáš Cigánek, ktorý zahral niekoľko ľudových piesní na akordeóne.

Na záver sme všetkým prítomným, v mene pani učiteliek i všetkých detí, zaželali veľa zdravia a spokojnosti.

• Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Lakšárska Nová Ves oznamuje,

že dňa 18.11.2022 (piatok) bude udelené žiakom ZŠ voľno podľa §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Riaditeľské voľno sa udeľuje z prevádzkových dôvodov.

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Naša škola sa v druhej polovici októbra zapojila do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci.

Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky! Držíme im v súťaži palce!