• Deň narcisov

• Aj v tomto roku sme sa zapojili do verejnoprospešnej zbierky organizovanej Ligou proti rakovine SR - Deň narcisov. Vďaka našim dobrovoľníkom sa nám podarilo v škole, v uliciach Lakšárskej Novej Vsi i Bílkových Humeniec, vyzbierať krásnu sumu 683,80 €.

Všetkým, ktorí prispeli, srdečne ďakujeme.

• Aktivity v tvorivom ateliéri

• Drôtovanie v tvorivom ateliéri

S ponukou ďalšej tvorivej aktivity sme sa opäť obrátili na členky Jednoty dôchodcov Lakšárkska Nová Ves. Stretli sme sa 31. 3. 2023 a pustili sa s chuťou do práce. Drôtovanie bolo miestami náročnejšie, ale všetkých lákala predstava hotového výrobku, a tak sme to nevzdali. Dievčatá z ôsmej triedy asistovali na výbornú, boli veľmi ochotné a nápomocné. Okrem tvorenia sa od staršej generácie vždy dozvieme zaujímavé informácie z ich mladosti a minulosti našej obce.

Do konca školského roka  nás ešte zopár tvorivých aktivít čaká, v rámci projektu SPP sme sa napokon dočkali aj materiálu a pomôcok na ďalšie tvorenie, už teraz sa tešíme na spoluprácu žiakov aj s vami – rodičmi.

Veľkonočné vajíčka v tvorivom ateliéri

Toto stretnutie sa uskutočnilo dňa 4. + 5. 4. 2023 vo vymenených úlohách zúčastnených. Tentokrát  sa učili niečo nové naši žiaci od členiek Jednoty dôchodcov Lakšárska Nová Ves, ktoré podporili aj pani učiteľky, pani asistentky, pani vychovávateľka  a pani upratovačka. Trpezlivo deťom vysvetľovali a názorne ukazovali základy háčkovania a výrobu  háčkovaných veľkonočných vajíčok. Aktivity sa zúčastnili žiaci 3., 5., 7., a 8. ročníka. Sme radi, že sa v jednom priestore dokážu stretnúť rôzne vekové kategórie, tvoriť, zasmiať sa spolu a porozprávať, čo je dnes už celkom vzácne.

• McDonald´s Cup

• Dňa 5. apríla 2023 sme sa zúčastnili futbalu v Senici. Celá súťaž sa volala McDonald´s Cup. Z našej školy išlo osem žiakov. Z toho šesť chlapcov a dve dievčatá. Išiel s nami pán riaditeľ a pán školník. Celý turnaj sa odohrával v športovej hale.

Nechýbali nám kopačky, futbalové dresy a dobrá športová nálada. Hrali sme oproti štyrom družstvám. V každom tíme hrali štyria + jeden hráč. Ostatní sa striedali. Podarilo sa nám vyhrať, prehrať i remízovať. Nad jedným tímom sme vyhrali, dvakrát prehrali a raz remízovali.

Dobrá nálada a športový duch nás neopustil ani po prehrách. Z turnaja sme odišli nabití energiou a novými skúsenosťami. Už sa tešíme na ďalší športový turnaj!

Viktória Winklerová, 4. ročník

• Letečko

• Symbolom zrodenia nového života a ukončenia zimného spánku prírody býva letečko. I tento rok sa počas Palmovej nedele vybralo 15 žiačok našej školy do ulíc obce so známou pesničkou:

Už vám to letečko neseme,

pjekné červené, zelené.

Budzte babičky veselé,...

Ďakujeme dievčatám i občanom Lakšárskej Novej Vsi, že im s radosťou otvárali dvere svojich domov a prispeli im do kasičky.

• Dotácia na stravu v ŠJ

• Vážení rodičia!

Prosíme všetkých, ktorí majú záujem o čerpanie dotácie na stravu, aby OBRATOM zaslali "Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA" prostredníctvom aplikácie Edupage. Na hlavnej stránke si zvoľte záložku "Žiadosti/Vyhlásenia " - Pridať žiadosť/vyhlásenie - zvoľte možnosť "Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA", vyplňte dátum a pošlite. Vedúca ŠJ následne Vašu žiadosť akceptuje.

Dotácia na stravu sa od 01.05.2023 bude poskytovať v sume:

1. Žiak na 1. stupni ZŠ: 2,10€ na každý deň (obed), v ktorom sa žiak zúčastnil na vyučovaní.

2. Žiak na 2. stupni ZŠ: 2,30€ na každý deň (obed), v ktorom sa žiak zúčastnil na vyučovaní.

Réžia na 1 stravníka ostáva vo výške 5€ mesačne.