• Súťaž ENGLISHSTAR

• Milé žiačky, milí žiaci,

hľadáme záujemcov o účasť v súťaži ENGLISHSTAR 2024. Ide o medzinárodnú súťaž v anglickom jazyku pre žiakov 1.-9. ročníka základnej školy. Súťaží sa v deviatich kategóriách, aby si každý zo súťažiacich mohol overiť svoje vedomosti v rámci rovesníckej skupiny podľa ročníka.

Ak si chceš otestovať svoje jazykové zručnosti (čítanie s porozumením, gramatika, písanie), zaregistruj sa u pani učiteľky Vaňkovej.

Účastnícky poplatok 6,50 € je potrebné uhradiť do 10.4.2024.

Každý účastník získava diplom a pero. Za 100 % úspešnosť vypracovania testu je možné získať ďalší darček od organizátorov navyše. Súťažíme pre radosť, nie kvôli možnej výhre smartfónu :)

Termín súťaže: 25. apríla 2024 (štvrtok)

Miesto súťaže: na našej škole

Forma súťaže: písomný test v rozsahu 45 minút

Výsledky budú zverejnené do 20.6.2024.

Ukážky testov nájdete na stránke: https://englishstar.sk/#vzorove-testy

• Noc s Andersenom na našej škole

• Marec je mesiacom kníh a jedným z pravidelných podujatí, ktoré sa organizuje nielen v rámci Európy, ale aj celosvetovo, je Noc s Andersenom. V tomto školskom roku sme sa do projektu zapojili po prvýkrát s cieľom priblížiť našim žiakom tvorbu významného dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Okrem toho, v roku 2024 uplynulo 180 rokov od knižného vydania najznámejšej Andersenovej rozprávky – Snehová kráľovná. Podujatiu Noc s Andersenom predchádzalo ranné čítanie jednotlivých kapitol tejto rozprávky. Deti sa okrem čítania zapájali i umeleckou tvorbou a svojimi ilustráciami, nadväzujúcimi na príbeh o Gerde a Kayovi, skrášlili vstupný priestor školy.

Noc s Andersenom sa niesla v duchu spoznávania Andersenových rozprávok, jeho života a filmového spracovania Snehovej kráľovnej. Deti sa stretli  v podvečerných hodinách, 22. marca 2024, v priestoroch školy, aby sa oboznámili s tvorbou H. Ch. Andersena formou zábavných aktivít a úloh.

Aktivity natoľko vyčerpali deti, že sa žiadalo niečím posilniť a vďaka príspevku Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ Lakšárska Nová Ves si pochutnali na pizzi a pukancoch.

Večer sme ukončili filmovou rozprávkou a odovzdaním pamätných listov, záložiek, pohľadníc a nálepiek s logom Noc s Andersenom.

Veríme, že podujatie sa deťom páčilo a tešíme na ďalší ročník!

• Veľkonoční zajačikovia

• Po úspešnom pletení jarných košíkov sme sa opäť, 22. marca, stretli s našimi milými tetami z jednoty dôchodcov. Aj keď sme sa zišli v komornejšom zložení, užili sme si spolu dve príjemné tvorivé hodiny a vyrobili sme zajačikov z drôtu a technikou makramé.
            Zároveň sa chceme poďakovať našim zručným tetám za tvorivý materiál, ktorý nám do dielničky prinášajú.

• Obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník

• Dňa 27.2.2024 sa v Kútoch uskutočnilo obvodné kolo umeleckého prednesu poézie a prózy Hurbanov
            pamätník. Našu školu reprezentovali tri žiačky - Gréta Jablonická, Agáta Snížková a Nina Kravčuková.
            Súťažilo sa v troch vekových kategóriách. Výsledky:

Agáta Snížková - 3. miesto poézia

Nina Kravčuková - 1. miesto poézia, postupuje do okresného kola.

Gratulujeme!