• Školský výlet - 1. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet - 1. stupeň.

V utorkové ráno 27. 6. deti prvého stupňa navštívili zámok Milotice, kde sa z nich stali princezné a princovia v krásnych dobových kostýmoch. Po zaujímavej prehliadke zámku s „pani hraběnkou“ sme pokračovali do hodonínskej ZOO. Tam už na nás čakali ošetrovatelia zvieratiek, ktorí nás podrobnejšie oboznámili so životom zvierat. V ZOO sme sa občerstvili, nakúpili suveníry a šťastne sa vrátili domov.                                                                                     učiteľky 1. stupňa

• Ukončenie projektu „TVORIVÝ ATELIÉR“

• Cieľom projektu Tvorivý ateliér bolo vytvoriť priestor, v ktorom by sme uskutočňovali tvorivé aktivity spájajúce generácie, deti-rodičia-starí rodičia a aktivity vedúce k spolupráci škola-rodina-obec. Ďalším cieľom bolo využívať tvorivý ateliér na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania, techniky a na kreatívne krúžky.

Počas trvania projektu, ktorý podporili Nadácia SPP a rodičovské združenie, sme uskutočnili 6 „generačných" aktivít. Dve stretnutia sme venovali pleteniu košíkov z papiera, počas ďalších dvoch stretnutí sme tvorili z drôtu a jedna aktivita bola zameraná na háčkovanie veľkonočných vajíčok.

Poslednou aktivitou bola výstava výrobkov, ktoré vznikli počas kurzov. Výstava bola nainštalovaná a sprístupnená počas troch dní vo vstupnej hale našej školy. Zároveň sme pred školou otvorili tvorivé dielničky, kde sa mohli záujemcovia zastaviť a pozrieť sa, ako vznikali naše dielka. Plietli sme košíky, drôtovali  a tkali sme  na krosienkach „látku“ zo starých tričiek.

Veľmi milým prekvapením bola spoločná návšteva členov Jednoty dôchodcov Lakšárska Nová Ves, ktorí sa prišli pozrieť na výstavu.

Naše stretnutia boli prínosné pre všetky generácie a všetci sme sa zhodli, že určite budeme v našich aktivitách pokračovať aj v budúcom školskom roku.

• Deň detí v našej škole

• Tohtoročný sviatok detí sme na škole oslávili originálnym spôsobom, vďaka animátorom, ktorí si pripravili pre deti zaujímavé aktivity.

Žiaci si na šiestich stanovištiach vyskúšali svoje zručnosti, ako streľba na cieľ, triafanie do brány, chôdza po lane, dráha s prekážkami,... Alebo sa mohli do sýtosti vyblázniť pri tancovaní či skákaní v  nafukovacom hrade.

Nakoniec všetky deti potešila bublinková diskotéka pod holým nebom.

• Didaktické hry a účelové cvičenie na poľovníckej chate

• Každoročne, začiatkom júna, sa praktická časť účelového cvičenia pre žiakov 2. stupňa  a didaktické hry pre žiakov 1. stupňa konajú v prírode  na poľovníckej chate pri Lakšárskom jazere. Nebolo tomu inak ani tento rok. Počasie bolo príjemné, a tak mohli žiaci cestou na chatu pozorovať miestnu flóru a faunu. Po príchode sa rozdelili do skupín a na jednotlivých stanovištiach (1. Pohyb a pobyt v prírode, 2. Zdravotná príprava, 3. Orientácia a pohyb v teréne) absolvovali praktickú časť branného cvičenia. Súbežne s aktivitami sa konali aj strelecké preteky žiakov, ktoré si pre nich pripravili miestni poľovníci. Žiaci súťažili v streľbe zo vzduchovky a malokalibrovky na pevný terč. Súťaž prebiehala vo veľmi súťaživom duchu. Najlepší strelci si z rúk pani starostky Oľgy Procházkovej a člena poľovníckeho združenia, pána Juraja Procházku, prevzali ocenenia. Napokon si všetci pochutnali na výbornom guláši.

Annemarie Maderičová, 8. ročník