• Športové dopoludnie „O pohár starostky obce“

• Teplý a slnečný september nás doslova vyzval k športovým aktivitám na školskom ihrisku, kde sme sa v doobedných hodinách stretli za účelom zmerať si svoje sily a posilniť svojho športového ducha. Ako každý rok, i teraz sme súťažili v rôznych disciplínach a snažili sa získať čo najviac bodov a vyhrať tak pohár z rúk pani starostky.

Najšportovejšieho ducha mali, ako sa ukázalo, deviataci, ktorí získali prvé miesto. Na druhom miestne sa umiestnili ôsmaci a tretie miesto si vybojovali siedmaci.

Tohtoročné stretnutie bolo o to krajšie, že pani starostka oslávila krásne životné jubileum, ku ktorému sme jej všetci zaspievali a zablahoželali.

• Platenie stravy cez EduPage

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že platby za stravu žiakov v školskej jedálni už môžete realizovať prostredníctvom aplikácie EduPage. Nájdete v nej všetky informácie o platbách - číslo účtu, variabilný symbol i sumu.

Na úvodnej stránke kliknete na záložku "Platby" - Moje platby - zvolíte mesiac, za ktorý chcete platbu uhradiť. Úhrada platby bude v aplikácii viditeľná až po nahratí výpisu z banky.

Žiaci už nebudú dostávať lístočky. Rodičia, ktorí platia poplatky za ŠJ šekom, ich budú dostávať od vedúcej školskej jedálne.

V prípade nejasností môžete kontaktovať vedúcu školskej jedálne, p. Miriam Lieskovskú, na tel. čísle 0905/247 030.

• Slávnostné otvorenie školského roka

• V dnešný deň sa na našej škole uskutočnilo slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024. Okrem žiakov, pre ktorých je škola starou známou, sa slávnostného otvorenia zúčastnili i žiaci, ktorí po prvýkrát prekročili školskú bránu – naši prváčikovia. Desať nesmelých tváričiek sa počas imatrikulácie predstavilo novým spolužiakom, učiteľom a stali sa tak súčasťou školy.

Prváčikom, ale aj všetkým žiakom základnej školy, popriali úspešný školský rok pán riaditeľ i pani starostka.

Všetkým žiakom prajeme v novom školskom roku veľa úspechov!

• Prázdninové hry

• Koncom augusta sa v priestoroch kultúrneho domu konali prázdninové hry, ktorých sa okrem detí z našej obce zúčastnili i deti z partnerských obcí z Čiech a Rakúska. Pani učiteľky zo základnej a materskej školy si pripravili pre deti z našej obce,  Moravskej Novej Vsi a Rabensburgu rôzne športové a tvorivé aktivity, ako napríklad výrobky z makramé, vlastnoručne pomaľované vrecúško, kľúčenky, magnetky a rôzne dekoračné výrobky. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa prázdnin prázdninové hry vydarili.