• Informácie k stravovaniu v ŠJ v školskom roku 2023/2024

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia,

s účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje základnú školuak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

VÝŠKA DOTÁCIE na stravu v ZŠ

Dotácia na stravu sa od 01.05.2023 poskytuje v sume:

• 2,10€ za každý deň, v ktorom sa žiak zúčastnil vyučovania v ZŠ na 1. stupni a odobral obed,
            • 2,30€ za každý deň, v ktorom sa žiak zúčastnil vyučovania v ZŠ na 2. stupni a odobral obed.

Pokiaľ sa žiak nezúčastní min. na 1 vyučovacej hodine alebo nebude z obeda odhlásený a stravu neodoberie, stráca nárok na dotáciu a obed musí v plnej výške uhradiť.

POPLATKY

Na začiatku šk. roka je potrebné uhradiť 20€ zábezpeku na každého žiaka, ktorá bude slúžiť na neodhlásený alebo neodobratý obed. Stravník v takom prípade hradí v plnej výške cenu obeda. Každý stravník hradí mesačne 5€ réžiu.

Stravník/žiak v ZŠ:

Stravné: doplatok 0,00€ deň

Režijné náklady: 5€ mesačne hradí zákonný zástupca za každého žiaka

Jednorazový príspevok: 20€ hradí zákonný zástupca za každého žiaka, len raz na začiatku šk. roka

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca žiaka uhrádza mesiac vopred, najneskôr do 20. dňa v mesiaci poštovou poukážkou alebo priamou platbou na účet.

• č. účtu SK07 5600 0000 0032 4903 3004. Pri platbe treba zadávať meno žiaka, kalendárny mesiac, za ktorý platí poplatok a variabilný symbol žiaka, ktorý používali minulý šk. rok. Rodič žiaka, ktorý ešte nemá variabilný symbol, musí kontaktovať vedúcu šk. jedálne. Do poznámky uveďte meno žiaka a kalendárny mesiac, za ktorý platbu uhrádzate.

Odhlásenie stravy:

Odhlásiť alebo prihlásiť žiaka na stravu je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň alebo v nutných prípadoch ráno do 07:00 hod.

Možnosti odhlásenia alebo prihlásenia: telefonicky alebo formou SMS na tel. č. 0905/247 030 alebo cez aplikáciu Edupage (záložka Jedálny lístok).

Za odhlasovanie zo stravy v plnom rozsahu zodpovedá zákonný zástupca žiaka!

Odhlásiť žiaka zo stravovania počas školského roka je možné prostredníctvom Odhlášky. Tlačivo je potrebné vyžiadať si u vedúcej ŠJ. Vyúčtovanie stravy za daný školský rok sa realizuje raz, na konci školského roka!

Zápisný lístok ZŠ

Dovoľujeme si Vás informovať, že je potrebné prihlásiť žiaka na stravu prostredníctvom aplikácie EduPage alebo po prihlásení z webu podaním žiadosti cez záložku „Žiadosti/vyhlásenia – zápisný lístok na stravovanie s Návratkou – obedy“.

Postup podania:

1. na úvodnej obrazovke si z ponuky kliknutím vyberiete modul „Žiadosti/Vyhlásenia“
            2. v pravej dolnej časti obrazovky sa zobrazí červené koliesko s bielym pluskom – vyberiete kliknutím

3. vyberiete možnosť "Zápisný lístok na stravovanie s NÁVRATKOU – obedy"
            4. kliknete na návratku, vyberiete meno dieťaťa a kliknete na šk. rok 2023/2024

5. doplníte požadované údaje :

- pre šk. rok: 2023/2024

- návratka: potvrdíte žiadam od dátumu podania tejto návratky o poskytnutie dotácie na stravu na dieťa

- doplníte, ktorý ročník bude žiak navštevovať

- doplníte č. účtu, na ktorý bude na konci školského roka vrátený preplatok za stravovanie v tvare IBAN

- uložíte a odošlete

Jednorazový príspevok 20,00 € a 5,00 € réžiu na september treba uhradiť do 05.09.2023.

Žiakov, ktorí v školskom roku 2023/2024 nastupujú do prvého ročníka a budú mať záujem o stravovanie v školskej jedálni, budeme riešiť 04.09.2023 po nástupe, individuálne.