• Dovidenia škola, hurá, prázdniny!

• Tak... ďalší školský rok úspešne za nami. Ocenili sme tých najlepších, rozlúčili sme sa s deviatakmi a poďakovali sa všetkým, ktorí prispeli k tomu, že aj tento školský rok 2022/2023 mohol byť pre našu školu, žiakov, pedagógov a zriaďovateľa úspešný...

• Dejepisná olympiáda

• Školské kolo dejepisnej olympiády sa uskutočnilo 9.12.2022 formou online testu cez školský portál Edupage za účasti 14 žiakov 6.-9. ročníka.

V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo dňa 8.2.2023 v Senici, našu školu v kategórii F (6. ročník) reprezentovali R. Winkler na 4. mieste a T. Cigánek na 8. mieste, v kategórii E (7. ročník) získali skvelé umiestnenia a diplomy úspešné riešiteľky Emília Snížková na 2. mieste a Kristína Gachová na 3. mieste a v kategórii C (9. ročník) bol úspešným riešiteľom Adam Vilem na 5. mieste.

Emília Snížková reprezentovala našu školu aj v krajskom kole dejepisnej olympiády dňa 3.4.2023 v CVČ Hlohovec a ako úspešná riešiteľka sa umiestnila na fantastickom 6. mieste.

Blahoželáme!

• Geografická olympiáda

• V tomto roku sa do školského kola geografickej olympiády zapojilo 11 žiakov: 4 žiačky z 5. ročníka, do okresného kola v Senici postúpili 3 žiačky (Filípková Timea, Haberlová Diana, Vandáková Mia), 1 žiak zo 6. ročníka a 4 žiaci zo 7. ročníka a do okresného kola postúpila 1 žiačka (Gachová Kristína), 2 žiaci z 9. ročníka a do okresného kola postúpili 2 žiaci (Bubanec David, Vilem Adam).

V okresnom kole obsadila Kristína Gachová 3. miesto a v krajskom kole v Trnave sa úspešne umiestnila a patrila do prvej desiatky úspešných riešiteľov.

Ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Aj v tomto roku sme sa zapojili do Olympiády v anglickom jazyku. Školské kolo v kategórii 1A pre 7. ročník a v kategórii 1B pre 8.-9. ročník sa uskutočnilo prezenčne 30.11.2022, zúčastnilo sa na ňom 10 žiakov 7. ročníka a 5 žiakov 8.-9. ročníka. Do okresného kola postúpil s najvyšším počtom bodov P. Soják (7. roč.) v kategórii 1A a Viktória Mrvová (9. roč.) v kategórii 1B. Obaja nás reprezentovali v okresnom kole OAJ dňa 19.1.2023 v Senici. Ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy!

• Galéria tvorivosti 2023

• V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do celoslovenskej súťaže pre deti a mládež Galéria tvorivosti 2023 a 1. miesto v kategórii deti získali ôsmačky Annemarie Maderičová a Emma Šišuláková, ktoré si pre svoje dielo vybrali postavu anglického dramatika Wiliama Shakespeara. Uhlíkom nakreslili portrét tohto literáta a spoločne pripravili krátky príbeh o jeho živote v anglickom jazyku. Portrét umiestnili do vlastnoručne vyrobeného 3D-rámu z papiera a príbeh vytlačili na kávou nasiaknutý papier tak, aby čo najviac pripomínal listiny z minulosti. Cenu si prevzali dňa 6. júna 2023 v Pribinovej Dvorane v Alekšinciach pri Nitre, na slávnostnom udeľovaní cien sa zúčastnili aj ich rodičia – pani Gajdyová a pani Šišuláková. Blahoželáme!
            (viac v článku : https://www.jazykovevzdelavanie.sk/galeria-tvorivosti/ )

• Filmárikovia 2023

• V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do filmárskej súťaže pre deti a mládež s názvom Filmárikovia 2023 (viac v článku: https://www.jazykovevzdelavanie.sk/2023/02/filmarikovia-pohlad-spat/).
            Našu školu reprezentovali šiestaci Matej Malata a Tomáš Cigánek, ktorí v rámci krúžku anglického jazyka nacvičili a nahrali 5-minútový videofilm „LITTLE RED RIDING HOOD“. Inšpirovali sme sa rozprávkovým príbehom O červenej čiapočke z učebnice EW 4, zostavili si scenár pre jednotlivé roly a pripravili si kulisy,
            s ktorými nám pomáhali aj dievčatá z 5. triedy v rámci hodín techniky. Herecké úlohy si rozdelili Matej (rečník, mama, vlk, babička) a Tomáš (Červená čiapočka, otec drevorubač), režisérkou bola pani Vaňková, vedúca krúžku ANJ.

Matej a Tomáš síce nepostúpili s filmíkom do finálového kola, ale reprezentovali našu školu a zviditeľnili aj našu obec. Ďakujeme a veríme, že ich video sa stane inšpiráciou aj pre ostatných, ako užitočne tráviť voľný čas.
            Video si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/8NkrlQk98Js (video zverejňujeme so súhlasom rodičov žiakov).

Výsledky finálového kola sú tu: https://www.jazykovevzdelavanie.sk/kvet-filmarikovia-2023/

• Koncoročný výlet žiakov 2. stupňa

• Po celoročnej námahe bol pre žiakov 2. stupňa odmenou koncoročný výlet do Moravského krasu. V predposledný deň školského roka navštívili zaujímavé miesto, a to priepasť Macochu, Punkevnú jaskyňu s jej krásnou kvapľovou výzdobou a bonusom pre žiakov bola plavba po riečke Punkve. Cestou späť si výlet spestrili návštevou obchodného centra Olympia. Domov sa vrátili nadšení a plní zážitkov.