Projekty
- Projekty
- Zdravá škola
- Modernizácia vzdelávacieho procesu 2009-2013
- Vyučovanie dejín moderným spôsobom, r. 2010
- Tvorivá dielňa nápadov, r. 2010
- Tvorivá dielňa nápadov, r. 2010
- Rodinný futbal, r. 2010
- Dejiny našej obce pod lupou, r. 2010
- Program Adam 2, r. 2010
- Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc, r. 2011
- Príďte medzi nás, r. 2011
- Pravidelným pohybom chráňme zdravie našich detí, r. 2011
- Zelená pre radosť, r. 2011
- Zdravie na školách, r. 2011
- Futbalová lopta nádeje, r. 2011
- Nie túlať sa, ale tvoriť, r. 2012
- Príď, pomôž a športuj, r. 2012
- Tajomstvo labákov, r. 2012
- Keď bábky ožijú, r. 2013
- Túlame sa do knižnice 2013
- Zdravé deti - zdravá budúcnosť 2013
- Športujeme na záhoráckych pieskoch
Zdravé deti - zdravá budúcnosť 2013
V časovom rozpätí od septembra 2013 do decembra 2013 sme realizovali projekt s názvom „Zdravé deti – zdravá budúcnosť“. Hlavným cieľom nášho projektu bolo podporiť myšlienku vytvorenia komplexného pohľadu na riešenie problematiky ochrany zdravia žiakov a ich bezpečnosti, ako aj nabádanie detí k zdravému spôsobu života a upevneniu si základných hygienických návykov. Našim cieľom bolo viesť deti k pocitu zodpovednosti za svoj život.
Dotazníkovou metódou sme zisťovali nielen to, aké stravovacie návyky majú naši žiaci, ale aj ich pohľad na správny životný štýl. Vyhodnotenie prostredníctvom grafov potvrdilo našu mienku, že deti sa stravujú nepravidelne, značnú časť dňa sedia v škole a ďalší voľný čas opäť sedia doma pri počítači alebo televízií, čo má za následok nedostatok pohybu detí a nesprávne držanie tela. Ovocie a zeleninu, tmavé celozrnné pečivo, konzumujú veľmi málo, skôr z donútenia. Nedodržujú pitný režim, čistá voda pre žiakov znamená čosi nedobré, pred ňou uprednostňujú rozličné sladké nápoje. Náš prieskum teda ukázal, že je potrebné sa touto tematikou zaoberať.
Základné vedomosti o správnom životnom štýle, o tom, že i deti sa môžu dostať do situácie, v ktorej budú musieť vedieť poskytnúť prvú pomoc, sa deti dozvedeli na prednáškach so zdravotnou sestrou: „Nebojme sa bielych plášťov“, psychológom, policajným preventistom, lektorom zo spoločnosti Dental alarm, pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia. Prednáška bola spojená s ukážkou správneho používania zubnej kefky. Cenné informácie žiaci získali však aj vlastným pričinením, prácou s odbornou literatúrou, prácou s didaktickou technikou, s masmédiami, s edukačným programom. Získané poznatky si potom overili v diskusii s odborníkmi, v kvízoch uskutočňovaných nielen na hodinách biológie, ale aj na triednických hodinách a mimoškolských aktivitách – súťažiach.