• Recitačná súťaž Šaliansky Maťko

• Dňa 30.1.2024 sa uskutočnila tradičná súťaž Šaliansky Maťko. O prvenstvo v umeleckom prednese slovenských povestí zabojovalo sedem žiakov štvrtého až siedmeho ročníka.

Víťazom školského kola v II. kategórii (4. - 5. ročník) sa stala žiačka piatej triedy, Agáta Snižková, so svojou povesťou Lišiak od Štefana Moravčíka. V III. kategórii (6. - 7. ročník) zvíťazila žiačka šiestej triedy, Barbora Kráľová, so svojou povesťou Súdeníčka od Antona Habovštiaka.

Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v okresnom kole!

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• V okresnom kole olympiády v anglickom jazyku našu školu reprezentovala deviatačka Emma Šišuláková. Pre Emmu to bola prvá skúsenosť na tejto okresnej jazykovej súťaži, ktorá sa uskutočnila 17.1.2024 v ZŠ Sadová v Senici. V tomto roku bola súťaž veľmi vyrovnaná a všetkých trinásť účastníkov sa zaradilo medzi úspešných riešiteľov. Emma sa umiestnila na 8. mieste a získala pre našu školu najlepšie umiestnenie v posledných troch ročníkoch súťaže. K peknému výsledku blahoželáme!

• Olympiáda z nemeckého jazyka

• Účasť na olympiádach a súťažiach znamená pre žiakov, ktorí sa ich zúčastňujú, väčšie vynaloženie úsilia, a tiež svojho času. Taktiež to pre nich znamená, že si musia osvojiť viac vedomostí a nielen tie, ktoré dosiahnu v bežnom vyučovacom procese. Sme radi, že na našej malej škole takýchto žiakov máme, a že títo žiaci sú aj úspešní.

Tentokrát blahoželáme Emílii Snížkovej, žiačke 8. ročníka, ktorá sa umiestnila v okresnom kole olympiády z nemeckého jazyka na skvelom 1. mieste a postupuje do krajského kola. Držíme jej palce!

• Donovaly 2024

• 21. januára 2024 sa 22 žiakov a 4 učitelia (+ šofér) vybrali na trojhodinovú cestu na lyžiarsky výcvik do dedinky Donovaly.

V prvý deň sme sa rozdelili do jednotlivých skupín a nelyžiari sa po prvýkrát postavili na lyže. Počas druhého dňa sme zdokonaľovali naše lyžiarske zručnosti. V stredu sa najzdatnejší lyžiari a Alica a Maťo vydali zdolať Novú hoľu v nadmorskej výške 1370 m n. m. Počasie nám síce neprialo, ale všetci sme sa zdraví dostali do údolnej stanice (okrem Emmy), dokonca aj náš spolužiak Maťo. Poobede sme sa za výdatného dažďa vybrali doplniť zásoby do najbližšieho a zároveň aj najmenšieho a najpreplnenejšieho supermarketu v obci. Po návrate sme sušili vo veľkom a pani učiteľka nebola nadšená z neporiadku, ktorý zavládol v každej jednej izbe. Vo štvrtok sme bez palíc bojovali okolo palíc o prvé miesta v slalome.

Po večeroch nám jedna nemenovaná pani učiteľka vymýšľala rôzne zábavné súťaže a aktivity, ako napríklad ACTIVITY, stavanie snehuliakov (Bezďák Bob bol najlepší a získal najviac bodov), štafetu v lyžiarskych rukaviciach a iné zábavné hry. Štvrtkový večer tradične patril vyhodnoteniu večerných aktivít a slalomu. Tí, ktorí sa umiestnili na stupienku víťazov boli užasnutí z podania ich vlastných výkonov, ktoré počas slalomu podali.

Náš lyžiarsky výcvik ukončíme doobedným lyžovaním a vydáme sa na cestu domov s naším obľúbeným pánom šoférom.

Dovidenia o rok DONOVALY!

Autorky úsmevného článku: K. Gachová, H. Jurdáková, A. Osuská, E. Snížková

• Výtvarná súťaž "Čaro zimy"

• V decembri prebehla výtvarná súťaž s názvom "Čaro zimy", ktorá bola vyhlásená CVČ Senica. Žiaci mohli popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť zaujímavé práce. Zapojili sa i mnohí žiaci z našej školy. Vo svojej kategórii vyhrala Leontína Furuczová z 5. triedy. Jej dielo malo názov "Teplo domova".